EUROPLAKETY - Nemecko a Francúzsko

Niektoré krajiny vyžadujú označenie áut nálepkou určujúcou emisnú triedu auta. Do veľa miest v týchto krajinách môžu vojsť iba autá splňujúce určitú emisnú normu, zvyčajne EURO 5 a EURO 6. Nemeckú plaketu (nálepku) je možné kúpiť aj na Slovensku, ale je pomerne drahá, ŠPZ je na nej vypísaná fixkou a za chvíľu vybledne, mne vybledla za jednu sezónu. Za veľmi priaznivé ceny si môžete nálepky objednať on-line priamo v Nemecku a vo Francúzsku. Po zaplatení vám nálepka príde poštou približne do 14 dní, overené osobne.

 

Nemecká nálepka kde je ŠPZ vytlačená na tlačiarni odolná voči UV žiareniu stojí aj s poštovným na Slovensko 7,35 €. Francúzska nálepka vrátane poštovného stojí 4,51 €. V Rakúsku sa zatiaľ známka nepožaduje.

Iba mimochodom, na SK internetových stránkach si môžete tieto známky objednať za cenu Francúzsku: 26,90 €, Nemeckú: 21,90 €. Zábavné, ale typické. 

Kde si teda môžete nálepky objednať za priaznivú cenu?

Nemecko: TU

Francúzsko: TU

Pokiaľ máte problém s nemčinou a francúžštinou, určite vám pomôže Google.

Pred objednaním si pripravte sken veľkého technického preukazu, ktorý je potrebné priložiť. Príloha technického preukazu môže byť ako .pdf dokument, alebo obrázok .jpg, .png. Súbor nesmie byť pre Francúzsko väčší ako 2 MB a pre Nemecko 5 MB.

späť na všetky novinky

TRNAVA

KARAVAN.sk s.r.o.
Seredská 247/4012
917 05 Trnava – Modranka

KOŠICE

Haniska 483
04457 Košice - okolie
Slovenská republika