Výbava | HYMER B-Klasse MasterLine T

 

ŠTANDARDNÁ VÝBAVA

AAutomatické ovládanie svetielutomatické ovládanie svetiel počas jazdy 
Diaľkové svetlá sa prepínajú automaticky, stretávacie svetlá sa automaticky zapínajú a vypínajú podľa aktuálnych svetelných podmienok, čo zvyšuje jazdný komfort vodiča a zvyšuje bezpečnosť na ceste.

SLC podvozokPodvozok HYMER SLC
Inovatívny podvozok SLC (Super Light Chassis ) má extra vysokú, vyhrievanú a izolovanú dvojitú podlahu. Výsledkom je, že vozidlo ponúka viac úložného priestoru a podlahu bez schodov. Vďaka stabilnému podvozku ponúka vysokú jazdnú stabilitu a lepšiu aerodynamiku.

Asistent bočného vetraAsistent bočného vetra
Sériový asistent bočného vetra včas rozpozná vybočenie z jazdného pruhu spôsobené silným nárazom bočného vetra a pri udržiavaní v jazdnom pruhu pomáha vodičovi automatickými brzdnými zásahmi.

Pohodlný vstupPohodlný vstup
Nové dvere široké 65 cm sú perfektne integrované do konceptu obytného priestoru - štandardne s 2-bodovým zamykaním, oknom a veľkým odpadkovým košom.

Zadné LED svetlá Výrazné zadné LED svetlo
Multifunkčné zadné svetlá v hybridnej technológii LED majú tri pruhy loga HYMER ako svetelný podpis a sú ľahko rozpoznateľné aj za sťažených podmienok viditeľnosti.

Zadná garážZadná garáž
Veľká, ľahko prístupná garáž má štandardne nosnosť 350 kg - voliteľne je dostupná aj nosnosť 450 kg.

Ľahko prístupná garáž z oboch stránPrístup do garáže z oboch strán
Zadná garáž je štandardne vybavená dvoma veľkými garážovými dverami - to znamená, že garáž sa dá ľahko a pohodlne naložiť z oboch strán, čo zaisťuje optimálny prístup a batožina zostáva neustále prístupná zvonku.

Praktická, priechodná priehradkaPraktická priechodná priehradka
Praktický priechodný priestor je 24 cm vysoký, 70 cm široký a je prístupný z oboch strán a zvnútra vozidla cez podlahový poklop. Ľahko uskladní aj dlhé predmety, ako sú surfy alebo lyže, ktoré tu môžete uložiť chránené pred extrémnym teplom alebo chladom.

Sklolaminátová podlaha Sklolaminátová ochrana vzadu
Nová zadná časť s integrovaným tretím brzdovým svetlom je dvojplášťová, odolná voči krupobitiu a vďaka vhodným dizajnovým prvkom upútava okamžite pozornosť.

Optimálna izolácia pomocou technológie PUALOptimálna izolácia pomocou technológie PUAL
Penové steny s hliníkovým vnútorným a vonkajším plášťom sú dôležitou súčasťou odolnej high-tech štruktúry. Vynikajúca izolácia s uzavretými bunkami zaručuje príjemné teploty po celý rok a zaisťuje nízku spotrebu plynu v zime.

Izolovaná dvojitá podlahaDobre izolovaná dvojitá podlaha
Všetky úložné priestory, inštalácie a nádrže umiestnené v dvojitej podlahe sú vďaka vynikajúcej izolácii chránené pred mrazom alebo teplom aj pri extrémnych teplotách.

Nezničiteľný podvozokOptimálna ochrana zdola
Obytné automobily sú vďaka nezničiteľnému podvozku zo sklolaminátu imúnne voči poškodeniu spôsobenému počasím. Drobné kamene, posypová soľ a nečistoty nemôžu poškodiť ani podlahu vozidla - bezpečný základ pre celú životnosť obytného vozidla.

Luxusné sedadlá Mercedes Benz OriginalOriginálne komfortné sedadlá Mercedes-Benz 
Vysoko kvalitné a pohodlné originálne sedadlá Mercedes-Benz sú obzvlášť bezpečné a pohodlné a to aj na dlhé cesty. Sú čalúnené rovnakou látkou ako obytná časť, a preto dokonale zapadajú do priestoru.

Moderný dizajnModerný dizajn interiéru
Vďaka novému usporiadaniu nábytku v celej obývacej časti je priestor využitý na maximum. Zároveň sa tým vytvára ešte väčší priestor, napríklad pred kúpeľňou alebo v kuchyni.

Kvalitný spánokKvalitný spánok
Systém kvalitného spánku HYMER s vysoko kvalitnými doskovými rámami dáva do popredia výhody viaczónových matracov zo studenej peny. Každá časť tela je podopretá správnym protitlakom - pre pohodlný a pokojný spánok.

Ekonomické osvetlenieEkonomické osvetlenie
Kompletné vnútorné osvetlenie vozidiel je štandardne navrhnuté pomocou modernej LED technológie. To šetrí 3/4 spotreby energie a zvyšuje výdrž batérie. Pretože LED diódy sa nezahrievajú, zvyšuje sa tiež požiarna bezpečnosť a bezpečnosť pri nehodách.

Chladnička JumboVeľká chladnička Jumbo
153 litrová chladnička Jumbo udržuje vaše zásoby v chlade a dá sa otvoriť do oboch strán vďaka dverám s dvojitými pántmi.

Centrálny ovládací panel Jednoduché, pohodlné centrálne ovládanie
Individuálne nastavenie teploty vody a vykurovania miestnosti je možné ovládať pomocou centrálneho LCD ovládacieho panela pre vykurovanie vrátane predprípravy pre iNet a časovača.

Vyhrievaná nádrž na pitnú voduVeľký objem nádrže na vodu
Objem čerstvej vody je pôsobivých 180 litrov, čo je synonymom väčšieho pohodlia a väčšej sebestačnosti. Nádrže sú chránené v izolovanej a vyhrievanej dvojitej podlahe s ľahkým prístupom zvnútra.

Bezpečná manipuláciaBezpečná manipulácia                                                  Všetky kuchynské zásuvky majú valčekové ložiská. Disponujú kvalitným servomechanizmom soft-close a jednou rukou ovládateľnými push-lock uzávermi, ktoré zabraňujú otváraniu a hrkotaniu zásuviek počas jazdy.

Úložný priestorVýsuvná skrinka v kuchyni
Výsuvná skrinka v kuchynskej linke ponúka tiež bezpečnú a prehľadnú možnosť uloženia fliaš a vysokých predmetov.

KlímaPohodlne riadená klíma                                                  O príjemnú teplotu v interiéri sa stará poloautomaticky riadená klimatizácia TEMPMATIC. Pri regulácii teploty dochádza k odvlhčovaniu vzduchu, čo zabraňuje zahmlievaniu okien zvnútra. Integrovaný časticový filter navyše chráni pred peľom a prachom.

Zatemňovacie roletkyPre ničím nerušené súkromie                              Štandardné skladacie zatemnenie vyrobené z kvalitnej plisovanej látky v kabíne vodiča skryje pred každým zvedavím pohľadom a chráni pred silným slnečným žiarením v lete.

 

 

PRÍPLATKOVÁ VÝBAVA

9G Automatická prevodovkaPre šetrnú jazdu
Automatická prevodovka 9G-TRONIC optimalizovaná z hľadiska spotreby odbremeňuje vodiča od manuálneho riadenia a zaujme svojim plynulým procesom radenia. Funkcia HOLD systému zabraňuje nechcenému rozjazdu, keď zastavíte na semafore alebo v premávke.

Vysoko výkonné LED svetlometyVidieť a byť lepšie videný
Vysoko výkonné LED svetlomety ponúkajú väčšiu bezpečnosť v noci. Vyznačujú sa svojou širokou distribúciou svetla, farbou svetla podobnou dennému svetlu a nízkou spotrebou energie.

Aktívny asistent na diaľkuAktívny asistent odstupu vrátane multifunkčných tlačidiel na volante
Asistent vodiča DISTRONIC PLUS (vrátane aktívneho brzdového asistenta) vám pomáha udržiavať odstup od vozidla vpredu a v prípade núdze automaticky zabrzdiť. Riziká príliš krátkych bezpečných vzdialeností, náhleho zastavenia premávky alebo nepozornosti sú minimalizované.

Bezkľúčový prístupVstupné dvere Comfort plus vrátane pomoci pri zatváraní, bezkľúčového prístupu a centrálneho zamykania
Ak máte plné ruky práce, dvere sa dajú otvárať obzvlášť pohodlne pomocou čipu RFID. Zámok dverí sa ovláda elektronicky a odomyká sa držaním čipu RFID pred ním. Priložená pomôcka na zatváranie zaisťuje bezpečné zaistenie vozidla.

Komfortné sedeniePohodlné aj na dlhšie cesty
Otočné, výškovo a sklopne nastaviteľné sedadlá kabíny vodiča sú plne čalúnené v rovnakom textilnom prevedení ako obytný priestor. Vďaka vysokému pohodliu sedenia a sklopným lakťovým opierkam sa v nich budete cítiť komfortne pri akejkoľvek príležitosti.

Útulná skupina sedačiek Veľa priestoru na sedenie
Priestranné a pohodlné sedenie v tvare písmena L s veľkým pozdĺžne a priečne posúvateľným stolom ponúka útulný priestor až pre 5 osôb.

Špičková technológia v kuchyniŠpičková technológia v kuchyni
Praktická kombinácia sporáka a rúry Caprice ponúka pohodlie pri varení ako doma. Pečenie, grilovanie, varenie - vďaka mnohým možnostiam použitia nezostanú nenaplnené žiadne vaše  chute.

Hybridný sporákVariabilné varenie
Hybridný sporák má tri varné zóny: indukčnú varnú dosku (230 V) a dve plynové varné zóny. To má výhodu v tom, že na prípravu jedla nemusíte vždy spotrebovať svoj plyn.

Vynikajúci pracovný priestor Vynikajúca pracovná plocha
Vďaka doske s pevným povrchom sa budete v kuchyni cítiť ako doma. Kvalitná pracovná doska vám ponúka veľkorysý úložný a pracovný priestor, aby ste mohli bez námahy pripraviť aj viacchodové menu.

Hymer Smart Battery SystemInovatívny energetický systém: HYMER Smart Battery System
So systémom HYMER Smart Battery System môžete výrazne predĺžiť čas autonómie svojho vozidla. To znamená, že bez elektrického napájania je možné obývať karavan v kľude aj 10 dní. Perfektné pre zákazníkov, ktorí milujú veľa nezávislosti.

Teplovodný vykurovací systémTeplovodný vykurovací systém
Ako vysoko kvalitná alternatíva k teplovzdušnému vykurovaniu poskytuje teplovodný vykurovací systém s početnými konvektormi príjemné teplo. Systém je voliteľne k dispozícii aj s energeticky úsporným výmenníkom tepla. Ohrev teplej vody je možné regulovať osobitne v zadnej časti pomocou uzatváracieho ventilu.

Displej MBUXZábava s navigáciou v cene
Multimediálny systém MBUX vrátane reverznej kamery s dotykovou obrazovkou veľkosti 26 cm (10,25 palca) s vysokým rozlíšením ponúka širokú škálu možností komunikácie a má tiež rýchlu navigáciu na pevnom disku s prehľadným 3D zobrazením mapy a integráciou smartfónu.

32 palcová LED TVDomáce kino na cestách
Vďaka voliteľnej 32-palcovej LED obrazovke a integrovanému inteligentnému multimediálnemu systému HYMER vrátane pripojenia Bluetooth je zaistená skutočná atmosféra domáceho kina, nech ste práve kdekoľvek. LED obrazovku je možné elektricky vysunúť a zasunúť z operadla lavice stlačením tlačidla.

22 palcová LED TVPre ešte väčší komfort na cestách
Pre ešte väčšiu zábavu na cestách môže byť priestor na spanie vybavený druhou 22-palcovou LED TV. Televízor má integrované reproduktory, DVD mechaniku, DVT-T / C, DVB-S2 a tiež HYMER Smart Multimedia System s Bluetooth pripojením.

 

 

DEKOR,TEXTIL A KOBERCE

Čalúnenie

ColomboLátková kombinácia Colombo

 

CuscoLátková kombinácia Cusco

 

DelfieLátková kombinácia Delfie

 

JaneiroLátková kombinácia Janeiro

 

KitamiLátková kombinácia Kitami

 

MilosLátková kombinácia Milos

 

PhoneixLátková kombinácia Phoenix

 

GrigioKožené prevedenie Grigio

 

GraziaEcoTech Grazia

 

NapoliKožené prevedenie Napoli

 

TortoraKožené prevedenie Tortora

 

CreolaKombinácia látky a kože Creola

 

DalanaKombinácia látky a kože Dalana

 

CristalloLátková kombinácia Cristallo

 

MilanoLátková kombinácia Milano

 

 

Drevodekor

Grand Oak Drevodekor Grand Oak

 

Velvet AshDrevodekor Velvet Ash 

TRNAVA

KARAVAN.sk s.r.o.
Seredská 247/4012
917 05 Trnava – Modranka

KOŠICE

Haniska 483
04457 Košice - okolie
Slovenská republika