POPIS | HYMER Exsis-i

 

pohľad z preduSkutočný víťaz: HYMER Exsis-i získal od nemeckého Design Design Councilu „Ocenenie  víťaza za rok 2018“, udelenie ceny nemeckého dizajnu .
Či už elektrické bicykle, vybavenie na grilovanie alebo záhradný nábytok - s Hymermobil Exsis-i dokazujeme naše dlhoročné skúsenosti v oblasti ľahkej konštrukcie - takže sa nemusíte vzdať ničho čo máte radi pri Vašom dovolenkovaní. Dokonca aj pri takmer úplnom vybavení majú dvaja ľudia, naplnený zásobník na čerstvú vodu a dve plnohodnotné plynové fľaše, v závislosti od usporiadania, je užitočné zaťaženie až do 600 kg. Unikátny  model Exsis-i vrchol v kategórii do 3,5 tony! Toto je hlavné plus pre radu Exsis v čase, keď sú rýchlostné limity, zákazy predbiehania nákladných vozidiel a vyššie mýto v zahraničí a viacgeneračné použitie zohrávajú dôležitú úlohu pri rozhodovaní o konkrétnej triede karavanu. 
 

Exteriér a interiér Exsisu-i zapôsobia svojím jedinečným tvarom, sofistikovanou funkciou a osobitnou atmosférou. Jeho aerodynamický dizajn zabezpečuje okrem iného nízku spotrebu paliva, tichú jazdu a dokonalú viditeľnosť. Moderná konštrukčná technológia poskytuje Exsisu-i najlepšiu izoláciu, stabilitu a dlhú životnosť. 

Vstúpte, cítite sa dobre a odchádzajte.

 

CHARAKTERISTIKA

 • Hmotnosť: 3 500 - 4 500 kg
 • Dĺžka: 5,99 m - 7,49 m
 • Šírka: 2,22 m
 • Výška: 2,77 m
 • Spanie: 3 - 5 ľudí

 

HLAVNÉ VÝHODY 

 • Ľahký, úzky a manévrovateľný vďaka šírke 2,22 m
 • Nový predný svetlomet HYMER s integrovanými dennými LED svetlami  a LED signalizáciou zmeny  smeru jazdy
 • Exkluzívne multifunkčné zadné svetlá HYMER v hybridnej technológii LED
 • Veľké panoramatické čelné sklo
 • Novo navrhnutá predná časť GRP, s dvojitou izoláciou pre najlepšiu izoláciu
 • Všetky nádrže a inštalácie izolované a vykurované
 • Špičková high-tech konštrukcia: hliník / hliník PUAL sendvič

Unikátna konštrukčná technika
Všestranne dobre chránená konštrukcia: nová koncepcia konštrukcie HYMER PUAL 2.0 so zlepšeným zložením peny a 100% bez použitia dreva bez tepelných mostov poskytuje maximálnu stabilitu a izoláciu. Vďaka nepretržitej ľahkej podlahe GRP je Exsis-i odolný voči vplyvom kameňov a poveternostným vplyvom. Jedinečná viacvrstvová technológia s voliteľnou strešnou vrstvou GRP chráni strechu dvakrát!

konštukcia PAULNajlepšia ochrana po celú dobu: Nový koncept karosérie HYMER PUAL 2.0 so zlepšeným zložením peny a 100% bez použitia dreva bez tepelných mostov ponúka maximálnu stabilitu a najlepšie hodnoty izolácie. Hliník na vnútornej strane steny zabezpečuje konštantnú teplotu v dôsledku absorpcie tepla a rovnomerného rozloženia žiarenia.

 

vonkajsie príslušenstvoVšetky vonkajšie doplnky, ako sú podbehy kolies a zadné svetelné lišty, sú vyrobené z 3D zosieťovaného polyuretánu. Výhodou pre vás je trvanlivosť, ochrana pred praskaním, UV žiarením a inými poveternostnými podmienkami.

 

GRP strechaViacvrstvová technológia HYMER sa skladá z hliníkového PUAL sendviča a ponúka najvyššiu ochranu proti krupobitiu s voliteľnou strešnou vrstvou GRP. Dodatočná hliníková vrstva zaisťuje tesnosť počas mnohých rokov. Robustná a celistvá konštrukcia GRP chráni pred kameňmi , soľou a nečistotami.

 

dvojzložkové lepidloJedinečná technológia spájania HYMER má svoj pôvod v letectve a odoláva extrémnym namáhaniam použitím špeciálnych materiálov a kompozitov. Takzvaná lepiaca hrana spája bočné steny, strechu a zadnú časť pomocou špeciálneho lepidla. Pôsobí ako tlmič nárazov, extrémne odstredivé a torzné sily pôsobiace na vozidlo počas jazdy. Zaručuje dlhú životnosť karosérie a minimalizuje hluk pri jazde.

 

samonosná garážSamonosný garážový žľab GRP s nosnosťou štandardne až 350 kg (450 kg voliteľne).

 

Moderná vykurovacia technika
Optimálne vykurovanie v celom vozidle zabezpečuje optimálne vyhrievanie nádrží a skladovacích priestorov. Dvojplášťová predná časť GFK s penovou tepelnou bariérou PU vás spoľahlivo chráni pred chladom. Vďaka dvojzónovej klimatizácii si môžete vytvoriť vlastnú osobnú atmosféru v každej oblasti karavanu!

rozvod kúrenia

dvojzónová regulácia klimatizácieNový Exsis-i má dvojzónovú klimatickú reguláciu. To znamená, že teploty v kabíne alebo obývacej izbe a v zadnom priestore na spanie sú samostatne nastaviteľné. Napríklad si ho môžete vpredu príjemne zahriať, zatiaľ čo zadná časť karavanu má príjemne chladnú klímu na spanie.

 

tepelná clon čelného sklaOhrievač obývacej izby dodáva prístrojovej doske teplý vzduch. Teplý vzduch pôsobí ako záves pred čelným sklom a zabraňuje prievanu a zahmlievaniu čelného skla.

 

nádrže na čistú a odpadovú voduVyhrievanie nádrže a skladovacích priestorov je zabezpečené vykurovacími rúrkami, ktoré sú optimálne vedené cez izolačné žľaby.Početné skúšky v chladiacej komore overili dobrý výkon vykurovacieho systému.

 

izolácia dverí do garážeVšetky dvere a klapky odkladacej priehradky, ako aj dvere obytného priestoru sú útulne izolované technológiou HYMER PUAL. Technológia „Perfect Close“ s vodotesnými uzávermi na všetkých dverách a klapkách poskytuje spoľahlivé utesnenie a zabraňuje zamrznutiu v zime. Okenné rámy vyrobené z hliníka s práškovým nástrekom sú obzvlášť ľahké a robustné a majú tiež izolačnú vrstvu na ochranu pred tepelnými mostami.

 

užitočné zaťaženie pod 3500KG
Veľké užitočné zaťaženie pod 3,5 t!
Či už elektrické bicykle, vybavenie na grilovanie alebo záhradný nábytok - s Hymermobil Exsis-i sa nemusíte vzdať ničho čo máte radi pri Vašom dovolenkovaní.Napriek rozsiahlemu vybaveniu pre jazdu, plnú obsadenosť a slušnú užitočnú hmotnosť, Hymermobil Exsis-i váži oveľa menej ako 3,5 tony. Naša inovatívna ľahká konštrukčná technológia kombinuje nekompromisnú ľahkosť s maximálnym komfortom. Do budúcnosti!

Adresa

AC AUTOCARAVAN s.r.o.
Seredská 247/4012
917 05 Trnava – Modranka

Kontakty